۰۹۰۱۶۳۱۱۸۷۰
منوی دسته بندی

کوچ شغلی چه مزایایی دارد؟

کوچینگ یکی از مباحث مدرن در دنیای کسب و کار بوده که شامل مهارت هایی در رشته های روانشناسی، مدیریت، فلسفه و جامعه شناسی است. وقتی صحبت از کوچینگ شغلی می شود، یعنی شخص دارای توانایی باشد که بتواند به افراد و سازمان ها کمک کند تا به سطح بالاتری دست پیدا کنند. در واقع کوچ شغلی فردی است که به افراد کمک می کند تا توانایی های نهفته خود را پیدا کرده و راحت تر و سریع تر به اهداف خود دست پیدا کنند.

کوچ شغلی

اگر در بیزینس خود تمایل دارید یک کوچ شغلی داشته باشید، این کار باعث می شود در طی جلسات با یک کوچ، توانایی ها و پتانسیل هایی که می توانید از آنها در تجارت خود استفاده کنید و بهره وری خود را بالا ببرید را پیدا کرده و درآمد خودتان را در کار فعلی خود بالا ببرید. در هنگام مواجهه با چالش ها و سختی ها، داشتن راهنمایی که در زمینه کوچینگ شغلی مهارت داشته، به شما کمک می کند تا این شرایط را بهتر طی کرده و اشتباهات کمتری در چنین شرایطی مرتکب شوید. بنابراین می توانید استراتژی های کاری خود را از یک کوچ شغلی دریافت کنید و مسیری که در پیش دارید را بهتر طی کنید. سوالی که مطرح می شود این است که یک کوچ شغلی چه ویژگی هایی دارد و چه فاکتورهای را در نظر بگیریم. در ادامه به چندین مورد خواهیم پرداخت.

 موفقیت های گذشته یک کوچ شغلی

نگاهی به بیوگرافی کوچ بیندازید و ببینید که مشتریان سابق در مورد مهارت های او چه می گویند. به عنوان مثال، آیا مهارت های کوچینگ به فردی در زمینه خاص شما کمک کرده است تا به خواسته خود برسد؟ همچنین تجربه آنها را در نظر بگیرید، زیرا شخصی که به تازگی وارد این رشته شده است ممکن است در موقعیتی نباشد که به شما در عبور از یک مانع مهم شغلی کمک کند.

فردی را انتخاب کنید که با او راحت هستید

شما باید با کوچ شغلی خود رابطه خوبی داشته باشید. زیرا مربی هر چقدر هم که در گذشته با مشتریان سابق موفق بوده است، ممکن است بهترین گزینه برای شما نباشد. همچنین نباید فقط با این انتظار که حرفه شما برای بهتر شدن تغییر کند با اولین کوچی که پیدا می کنید جلساتی را رزرو کنید. بهتر است ابتدا یک تماس تلفنی داشته باشید و کم و بیش از نظرات وی مطلع شوید.

هزینه های یک کوچ شغلی را بررسی کنید.

هزینه کوچ حرفه ای تعرفه خاصی ندارد و هیچ استاندارد خاصی وجود ندارد. کوچینگ شغلی اساساً یک بازار آزاد است. اگر یک مربی شغلی نرخ بالایی را تعیین می‌کند، عموماً به این دلیل است که مشتریان آنها نتایجی خوبی از کوچینگ آنها بدست آورده اند.

چه انتظاری از یک کوچ حرفه ای دارید؟

کوچ شغلی می تواند کارهای زیادی برای کمک به شما برای دستیابی به اهداف شغلی خود انجام دهند. برخی از مواردی که آنها می توانند به شما کمک کنند شامل موارد زیر است.

 • به شما نشان می دهد که چگونه با سیاست اداری کنار بیایید
 • به شما کمک می کند، نقاط قوت شغلی خود را پیدا کنید
 • شما را در حل موضوعات احساسی مانند ناامیدی، خشم و رنجش در رابطه با شغل فعلی خود راهنمایی می کند.
 • به شما کمک می کند تا با موفقیت بیشتری در کار روبرو شوید
 • به شما در مدیریت مکالمات دشوار و پویایی دشوار تیم در محل کار کمک می کند
 • به شما کمک می کند تا بازخورد بهتری در مورد عملکرد خود در محل کار دریافت کنید
 • به شما کمک می کند تا رابطه خود را با رئیس خود مدیریت کنید
 • به شما کمک می کند تا روابط خود را با همکاران خود مدیریت کنید
 • اگر نقش شما شامل مدیریت است، به شما کمک می کند مدیر بهتری باشید
 • به شما نشان می دهد که چگونه به شغل یا شغل رویایی خود دست پیدا کنید
 • بر اساس مهارت ها و علایق، شما را به سمت مناسب ترین شغل خود راهنمایی می کند
 • به شما در برنامه ریزی، توسعه و مدیریت مسیر شغلی خود کمک می کند
 • به شما کمک می کند تا چیزهایی را که در محل کار شما را تحت فشار قرار می دهند تشخیص دهید و به شما کمک می کند تا با آنها مقابله کنید
 • به شما کمک می کند تا مشکلاتی را که بر شغل و رضایت شما به عنوان یک حرفه ای تأثیر می گذارد، شناسایی کنید
 • شما کمک می‌کند در کارهایی که انجام می‌دهید، در زمانی که در بلاتکلیفی گیر کرده‌اید، اشتیاق بیشتری پیدا کنید
 • کمک به شما برای تصمیم گیری دشوار در مورد ترک شغل فعلی

مهم است که بدانید یک کوچ حرفه ای برای کمک به شما وجود دارد، به این معنی که شما نیز باید نقش خود را ایفا کنید. در پایان روز، شما باید برای تبدیل شدن به آنچه می خواهید تا آنجا که زندگی حرفه ای شما پیش می رود و حل و فصل مشکلات شغلی که ممکن است با آن مواجه شوید، تلاش کنید. اساساً، آنها از آموزش، تجربه، تخصص و مهارت‌های خود برای کمک به شما برای غلبه بر موانعی استفاده می‌کنند که مانع از تبدیل شدن بیشتر مردم به آن چیزی می‌شوند که دوست دارند باشند. در غیر این صورت، این متخصصان نیز توسط عوامل دیگری محدود می شوند، از جمله صلاحیت شما، نگرش شما، و اینکه چقدر مایلید با آنها کار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button