۰۹۰۱۶۳۱۱۸۷۰

تاثیر مهارت های کوچینگ در محل کار!

مهارت‌های کوچینگ می توانند به بهبود روحیه کارکنان کمک کنند و در عین حال شرکت ها را به سمت اهداف و مقاصد کلی خود سوق دهند. مهارت‌های کوچینگ که رهبران می‌توانند در محیط کار به کار گیرند، تأثیر مستقیمی بر بهره‌وری و موفقیت یک تیم یا شرکت خواهد داشت. در این مطلب، نگاهی به مهارت های کوچینگ، کاربرد آن و نحوه استفاده موثر از چنین مهارت هایی در محیط کار خواهیم داشت.

هدف از مهارت های کوچینگ

به زبان ساده، هدف از مهارت های کوچینگ کمک به افراد برای بهبود عملکرد کلی مجموعه یا سازمانی است که در آن خدماتی ارائه می شود. این رویکرد برای رهبری است که بر نقاط ضعف تمرکز نمی کند، بلکه ارتباطات خود با همکاران خود را تقویت می کند، تا نقلط قوت آنها را بهبود ببخشد. هدف در کل توسعه رهبری مثبت، نقاط قوت فردی و جمعی و بهبود کار تیمی است.

رهبرانی که از مهارت های کوچینگ استفاده می کنند به طور موثر به ایجاد پیوندهای قوی در تیم خود و در عین حال جلب اعتماد دیگران کمک می کنند. آنها یک تیم حمایتی و هدفمند با افزایش بهره وری و رفاه کلی ایجاد می کنند. مهارت های کوچینگ محیط های کاری شادتر و روابط حمایتی را ایجاد می کند –

عوامل کلیدی در موفقیت کلی هر تیم.

سبک رهبری کوچینگ با هدف توانمندسازی افراد و تیم ها برای موثرتر شدن هر چه بیشتر است. برای دستیابی به این هدف، رهبران کوچینگ کمتر دستورات مستقیمی را ارائه می‌کنند و در عوض افراد را راهنمایی می‌کنند تا پاسخ‌های خود را بیابند و تصمیم‌های درست بگیرند. این را می توان از طریق پرسیدن سوال، و ارتباطات قوی دو طرفه و بین گروهی انجام داد.

رهبری کوچینگ بازخورد معنی‌دار و مرتبطی را ارائه می‌دهد و به اعضای تیم اجازه می‌دهد تا بدانند که چقدر خوب عمل می‌کنند. در حالت ایده آل، شما باید بتوانید تقویت مثبتی برای ارتقای یک محیط کاری سازنده ارائه دهید. رهبران همچنین باید بتوانند بازخورد را بپذیرند و دیگران را تشویق کنند تا پاسخ‌های سازنده بدهند. این به رهبران کمک می کند تا ببینند که در کجا ممکن است جا برای پیشرفت وجود دارد.

انعطاف پذیری نیز برای کوچینگ سبک های رهبری بسیار مهم است. رهبران می‌دانند که تغییر گاهی اوقات می‌تواند بدون انتظارات قبلی اتفاق بیفتد و توانایی تطبیق با این تغییرات برای کل تیم بسیار مهم است. انعطاف پذیری و سازگاری به دیگران نشان می دهد که وقتی همه با هم کار می کنند، موانع قابل غلبه هستند.

سبک رهبری کوچینگ به روحیه گروه اهمیت زیادی می دهد. تیم سازی بخش کلیدی رهبری کوچینگ است که به افراد کمک می کند تا با یکدیگر رابطه برقرار کنند. تیم ها با انگیزه موثرتر کار می کنند و روند دستیابی به اهداف را نه تنها آسان تر، بلکه لذت بخش تر می کنند.

چرا مهارت های کوچینگ برای یک رهبر مهم است؟

کوچینگ رهبری طیف گسترده ای از مزایای را ارائه می دهد که می تواند تأثیر قابل اندازه گیری بر روی خط نهایی یک سازمان داشته باشد. می‌تواند تأثیر مثبت فوری بر عملکرد فردی داشته باشد و به افراد درون یک تیم کمک کند تا مؤثرتر، خودآگاه‌تر و استراتژیک‌تر شوند. مهارت های کوچینگ می تواند به رهبران کمک کند تا مزایای مهمی را در محل کار ارائه دهند. که شامل:

یک نیروی کار توانمند

مهارت‌های مربیگری به رهبران کمک می‌کند تا روابط خوبی را با اعضای تیم خود برقرار کنند. و همچنین به افراد کمک می کند تا:

  • اهدافی را شناسایی کنند که قابل دستیابی است.
  • به آنها اعتماد به نفس می دهد تا تصمیم بگیرند و مستقل فکر کنند.

بینش بزرگتر

رهبرانی که از مهارت های کوچینگ استفاده می کنند می توانند به اعضای تیم کمک کنند تا بینش های جدیدی به دست آورند تا به آنها در بهبود عملکرد کلی کمک کنند. آنها تشویق خواهند شد تا به عقب برگردند و در مورد هر مشکلی فکر کنند و آنها فرصت پیدا کنند مشکل عمیق تر را پیدا کنند.

تفکر خلاقانه

مهارت های کوچینگ همه افراد در یک تیم را تشویق می کند تا رویکردی خلاقانه برای حل مسئله داشته باشند. از طریق پرسیدن سوالات، آنها افکار آزاد، بینش های جدید و انعطاف پذیری بیشتر را تحریک می کنند. ایجاد تفکر، زیربنای رهبری انعطاف پذیر است

ارتباطات بهبود یافته

رهبرانی که مهارت های کوچینگ را در نحوه کار و مدیریت خود گنجانده اند، تمرکز زیادی بر نحوه برقراری ارتباط خواهند داشت. رهبران حوزه‌های ارتباطی که نیاز به بهبود دارند را با تمرکز بر نحوه صحبت با تیم خود و نحوه صحبت تیمشان با یکدیگر شناسایی می‌کنند. آنها فرهنگی ایجاد می کنند که در آن ارتباطات خوب در سراسر تیم تعبیه شده است.

مربیان سعی خواهند کرد بفهمند که اعضای مختلف تیم، تیپ‌های شخصیتی متضاد، فرهنگ‌ها و پیشینه‌ها چگونه با هم ارتباط برقرار می‌کنند و اولویت‌های آنها چیست. آنها از این دانش برای اطلاع از روش های ارتباطی خود و تیم خود استفاده خواهند کرد.

با کمک به اعضای تیم برای برقراری ارتباط موثر، آنها می توانند اعتبار خود را در آن تیم بهبود بخشند. یک سبک ارتباط باز به دنبال بازخورد، ارائه ایده های جدید و رفع موانع برای پیشرفت بیشتر است.

عملکرد پیشرفته

رهبرانی که از مهارت های کوچینگ استفاده می کنند، عملکرد بهتری را در تیم خود تشویق می کنند. آنها حوزه های مشکلی را هدف قرار می دهند که می تواند تفاوت قابل توجهی در توانایی ها و نگرش ها ایجاد کند. آنها قادر خواهند بود تکنیک های رهبری جدیدی را متناسب با نقاط ضعف جمعی و فردی تیم خود پیاده سازی کنند.

**

رهبرانی که مهارت های کوچینگ را در عمل به کار می گیرند، می توانند احترام و قدردانی افرادی را که با آنها کار می کنند به دست آورند. این مهارت‌ها می‌تواند به آنها کمک کند اعتماد کسب کنند، پیوندهای محکمی ایجاد کنند و نتایج بهتری برای سازمان خود ارائه دهند. مهارت های کوچینگ به عنوان بخشی از استراتژی رهبری می تواند به بهبود فرهنگ، رضایت کارکنان و بهره وری کلی در سراسر سازمان کمک کند.

در اینجا برخی از مهارت های کلیدی مربیگری که رهبران باید توسعه دهند، آورده شده است:

ارتباط

همانطور که در بالا ذکر شد، ارتباط خوب یک امر ضروری است. رهبران باید با اطرافیان هود شفاف و صادق ارتباط برقرار کنند و کانال ها را باز و بدون قضاوت نگه دارند. این می تواند به همه کمک کند تا در مورد انتظارات خود شفاف بمانند.

رهبران کوچینگ با استفاده از گوش دادن فعال و همچنین صریح و شفاف بودن در هنگام بیان ایده های خود به دنبال بازخورد از اعضای تیم خواهند بود. هدف، ایجاد محیطی فراگیر است که در آن افراد بتوانند آزادانه افکار و عقاید خود را بدون ترس – از قضاوت شدن – بیان کنند.

ایجاد همدلی

مربیان خوب بسیار همدل هستند. آن‌ها می‌توانند به روشی عاری از قضاوت با دیگران ارتباط برقرار کنند و بر این نکته تمرکز کنند که چگونه می‌توانند به افراد در بهبود عملکردشان کمک کنند. آنها به جای تمرکز بر روی مشکل، روی فرد تمرکز می کنند.

کنجکاوی

رهبران می بایست به طور حرفه ای یاد بگیرند تا پیشرفت کنند و به هدایت تیم خود کمک کنند. با کنجکاوی، الگویی برای اشتیاق به یادگیری و پیشرفت حرفه ای می شوید، که به شما کمک خواهد کرد به کمک یک سری مثالها به تیمتان کمک کنید. یک طبیعت کنجکاو به دیگران می آموزد که یادگیری و پیشرفت یک سفر است تا یک هدف نهایی ، و به شما این امکان را می دهد که روند یادگیری را برای دیگران راحت تر سازید.

نوآوری

از طریق کاوشگری و طرح سوال، می‌توان ایده‌ها را تولید کرد و مشکلات را به صورت خلاقانه حل کرد. توانایی یک رهبر برای پرسیدن سوالات مرتبط و تمرکز بر راه حل ها، می تواند منجر به پیشرفت های متحول کننده شود.

مهارت های رهبری به اعضای تیم کمک می کند تا تمرکز خود را بر روی یک هدف مشترک حفظ کنند. رهبران خوب نوآوری را تشویق، تقویت و حمایت می کنند و به تیم خود اعتماد به نفس و استقلال برای حل مشکلات و اجرای راه حل های جدید می دهند.

مثبت گرائی

روانشناسی مثبت گرا یک تعبیر عالی برای کوچینگ است که در آن مراجع به سمت موفقیت، آگاهی از نقاط قوت و غلبه بر موانع با حفظ رویکرد مثبت سوق داده می شود. فراکوچ نیز کوچینگ را در سطح بین‌المللی در حوزه‌های مختلف زندگی شخصی و شغلی هر فرد ارائه می‌دهد تا به شما در ایجاد یک تغییر پایدار کمک کند.

یک رهبر مثبت اندیش به اعضای تیم کمک می کند تا نقاط قوت فردی و جمعی خود را شناسایی کنند و از این مهارت ها برای کمک به رشد حرفه ای و شخصی خود استفاده کنند. با این حال، این بدان معنا نیست که مشکلات نادیده گرفته شوند، بلکه هر چالشی را به روشی مثبت و سازنده بررسی می‌کند.

ایجاد صمیمیت

این صمیمیت تحت تأثیر احساسی است که طرفین گفتگو نسبت به یکدیگر دارند. اگر با کسی رابطه خوبی داشته باشید، در کنار یکدیگر احساس راحتی و آرامش خواهید کرد تا حدی که بتوانید صریح و شفاف صحبت کنید و هیچ‌یک از طرفین حالت تدافعی به خود نگیرد. صمیمیت در روابط کوچینگ، باید متمرکز بر اهداف کوچی و چگونگی دستیابی به آن‌ها باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button