۰۹۰۱۶۳۱۱۸۷۰

چرا هدف گذاری در کوچینگ مهم است؟

یکی از رایج ترین سوالاتی که پرسیده می شود این است که تنظیم هدف چیست؟ چرا اینقدر مهم است و چگونه می توان اهداف را تعیین کرد و به آن دست یافت؟».

هدف به شما انگیزه و انرژی می دهد، الهام بخش است، شما را به چالش می کشد و شما را به رشد سوق می دهد. هدف گذاری اولین قدم در فرآیند کوچینگ است. چون در توسعه شخصی و بخش مهمی از کسب و کار تاثیر گذار است. هدف گذاری ابزاری موثر است که می تواند در مراحل و زمینه های مختلف زندگی شما مورد استفاده قرار گیرد. افراد موفق چه در شغل، تجارت، تحصیل، بهداشت یا هر زمینه دیگری هدف محور هستند.

مزایای هدف گذاری

  • توجه را متمرکز می کند
  • ماندگاری را افزایش می دهد
  • شما را تشویق می کند تا استراتژی هایی برای دستیابی به اهداف خود ایجاد کنید
  • بهره وری را افزایش می دهد و مدیریت زمان را بهبود می بخشد
  • تصمیم گیری را آسان می کند

چرا تعیین اهداف واقع بینانه مهم است؟

تعیین اهداف واقع بینانه به شما کمک می کند تا انتظارات خود را مدیریت کنید. داشتن توقعات خیلی زیاد می تواند به راحتی طاقت فرسا شود و به شما این احساس را بدهد که هدفتان دور از دسترس است. این یکی از اصلی ترین دلایلی است که افراد از پیگیری اهداف خود دست کشیده اند. بهترین راه برای اطمینان از اینکه این اتفاق برای شما نمی افتد، تعیین اهداف واقع بینانه است.

برای واقع بینانه بودن، هدف به شرایط درونی و بیرونی نیز بستگی دارد. اگر هدفی برای شما واقع بینانه باشد به ویژگی های شما بستگی دارد. آیا زمانی که در تمام زندگی خود خجالتی و درونگرا بوده اید و از صحبت با غریبه ها ناراحت هستید، تبدیل شدن به یک سخنران مشهور واقع بینانه است؟

شرایط بیرونی شامل افراد اطراف شما و حقایقی است که نمی توانید آنها را تغییر دهید. تعیین اهداف واقع بینانه برای حفظ انگیزه شما بسیار مهم است. این موضوع به شما امکان می دهد بدانید که می توانید آن را انجام دهید! حتی اگر یک چالش بزرگ باشد و زمان زیادی را صرف کند. انتخاب یک هدف غیرواقعی بهترین راه برای تسلیم شدن به محض بروز اولین موانع است.

چگونه می توان اهداف تعیین کرد و به آن دست یافت؟

من می‌خواهم تاجر موفقی شوم یا می‌خواهم سالم‌تر زندگی کنم، هدفی نیست که قابل اندازه‌گیری یا قابل دستیابی باشد. برای رسیدن به اهداف خود باید شفاف، ساختارمند عمل کنید. اهداف خود را تا حد امکان با جزئیات بنویسید. این موضوع شما را قادر می سازد تا هدف خود را تجسم کنید و احساس کنید که چگونه می توانید به هدف خود برسید.

یادداشت‌های شما این امکان را می‌دهند که در هر لحظه در طول فرآیند خود به عقب برگردید و اهداف و نقاط عطف خود را بازخوانی و خلاصه کنید. شما روی آنچه مهم است تمرکز خواهید کرد و تصویر واضحی از گام هایی که قبلاً در جهت نتایج مورد نظر خود برداشته اید به دست خواهید آورد.

به عنوان یک مربی می توانید مشتریان خود را تشویق کنید تا اهداف خود را بنویسند و با شما به اشتراک بگذارند. این قضیه به شما امکان می دهد که اهداف و نقاط عطف را در هر زمانی در طول فرآیند کوچینگ بازخوانی و جمع بندی کنید.

تعیین هدف در مدیریت کسب و کار

هنگامی که یک کسب و کار نوپا را راه اندازی می کنید ممکن است دشوار باشد که بدانید از کجا شروع کنید. حتی ممکن است متوجه نشوید که تعیین هدف چقدر بر توانایی شما برای موفقیت در تجارت تأثیر دارد. نه تنها برای موفقیت کسب و کار بلکه برای رشد شخصی شما به عنوان یک رهبر تعیین اهداف یک امر ضروری است.

یک مربی خوب به شما کمک می کند تا اهداف روشنی را تعیین کند و به شما در دستیابی سریع و کارآمد آن کمک کند. هرچه در تعیین اهداف بهتر عمل کنید، به تحقق رویاهای خود به عنوان یک کارآفرین یا صاحب کسب و کار کوچک نزدیکتر خواهید شد! تعیین اهداف به شما کمک می کند تا بیشتر به دست آورید.

نتیجه

هدف گذاری بخش مهمی از فرآیند کوچینگ است. با تعیین اهداف مشخص، قابل اندازه گیری و دست یافتنی، نه تنها می توانید در زندگی به چیزهای بیشتری دست یابید، بلکه نسبت به خودتان نیز احساس بهتری داشته باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button