۰۹۰۱۶۳۱۱۸۷۰

چرا شرکت ها برون سپاری می کنند؟

برون سپاری به سازمان ها امکان می دهد فرآیندهای خود را به یک ارائه دهنده خدمات ثالث واگذار کنند. این یک اقدام استراتژیک برای شرکت هایی است که تصمیم می گیرند دامنه خدمات و یا فروش محصولات خود را در خارج از کشور گسترش دهند. سازمانها می توانند وظایف خاصی را در یک قرارداد کوتاه مدت یا بلند مدت بسته به خدمات برون سپاری خود واگذار کنند.

دلایل زیادی وجود دارد که چرا شرکت ها خدمات خود را برون سپاری می کنند. در این مطلب به چهار دلیل اصلی برای انجام این کار خواهیم پرداخت.  شرکت‌ها مشاغل و خدمات را به چند دلیل برون سپاری می‌کنند:

 • صرفه‌جویی در هزینه
 • کاهش منابع
 • ایجاد فضای بیشتر برای رشد
 • باقی ماندن در صدر رتبه‌های صنعت و موارد دیگر.

1. صرفه جویی در هزینه

کاهش هزینه نیروی کار و هزینه های جاری و اجرایی از جمله دلایل اصلی برون سپاری شرکت ها هستند. برون سپاری کسب و کار به شما امکان می دهد، نیروی کار و منابع لازم را در اختیار داشته باشید. .

2. صرفه جویی در زمان

فرض کنید می‌خواهید برای کسب و کارتان یک سایت راه اندازی کنید. اگر بخواهید یک تیم کاربلد استخدام کنید، نیاز است که برای آنها دفتر اختصاصی، تلفن و میز و صندلی، لوازم کار مثل رایانه و … تهیه کنید. همچنین می بایست حقوق ثابتی به آنها بدهید، هزینه‌های جانبی مثل نگهداری، پذیرایی و … را نیز از بودجه شرکت متحمل شوید.

اما برون سپاری با این هزینه‌ها چه می‌کند؟ وقتی طراحی سایت شرکت را برون سپاری کنید، چون این کار اینترنتی صورت می‌گیرد، نیازی به فضای اختصاصی و تجهیزات لازم این کار نخواهید داشت، آنها خودشان ابزار لازم را تهیه می‌کنند. از طرفی معمولا کارمندان یک شرکت به حقوق بسنده نمی کنند و از بیمه و دیگر مزایای شرکت هم استفاده می‌کنند که برون سپاری همه این هزینه‌ها را حذف می‌کند. به این ترتیب هزینه‌های انجام امور تا حد زیادی کاهش می‌یابند و می‌توان بودجه شرکت را بهتر مدیریت کرد.

3. تمرکز بر توانایی اصلی

هدف برون سپاری صرفه جویی در پول، زمان و تلاش برای تمرکز بر جنبه های اصلی کسب و کار است. برون سپاری به سازمانها کمک می کند تا با واگذاری وظایف کوچک و روزمره، بر توانایی های اصلی خود تمرکز کنند.

از طرفی نباید فراموش کرد زمانی که یک شرکت توسعه می‌یابد گستره کارهای ریز و درشت نیز افزایش می‌یابند و از طرفی نیروی انسانی شرکت بیشتر سعی می‌کنند اهداف اصلی را دنبال کنند و از ریزه کاری‌ها غافل می‌شوند. در نهایت باعث می‌شود که ضعف‌هایی در شرکت پدید آید که گاهی نتایجی زیانباری به همراه دارد.

اما در صورتی که بسیاری از کارهای جانبی برون سپاری شوند، سازمان می‌تواند بدون دغدغه بر روی هدف اصلی شرکت تمرکز کند. فرض کنید می‌خواهید شبکه امنیتی سازمان را بهبود ببخشید، در صورتی که این کار را از کارمندان خود شرکت بخواهید انجامش دهند، بی شک چون تخصص لازم برای این کار ندارند، زمان و وقت زیادی از آنها تلف می شود.

4. کاهش ریسک

در نهایت، هنگامی که خدمات خود را برون سپاری می کنید، برخی از خطرات را نیز به شرکت برون سپار واگذار می کنید.  برای مثال برون سپاری وظایف منابع انسانی به یک ارائه دهنده شخص ثالث می تواند به شرکت ها کمک کند تا ریسک های قانونی و مالی خود را کاهش دهند.

چرا برون سپاری ضروری است؟

برون سپاری راه را برای پیشرفت و همگام شدن با فناوری را برای هر کسب و کار یا تجارتی باز گذاشته است. برون سپاری این امکان را می‌دهد که از امکانات، مهارت‌ها و منابع یک شرکت دیگر که به روزترین تجهیزات و متدهای انجام کار را دارند، استفاده کرد و تنها هزینه انجام کار را پرداخت، نه چیز دیگر! برون سپاری این امکان را می‌دهد که از دانش، تجهیزات و منابع دیگر سازمان‌ها در مواقع لازم استفاده کنیم، اما از هزینه‌های استخدام رسمی پرهیز کنیم. برای حضور در میدان رقابت جهانی نیاز است تا با استانداردها و فناوری‌های روز همگام بود. این امر به واسطه برون سپاری امکان پذیر خواهد بود.

برخی مزایای برون سپاری

 •  1. کاهش هزینه‌ها و مدیریت بودجه
 •  2. تمرکز بر اهداف اصلی شرکت
 •  3. دسترسی به نیروی ماهر و متخصص
 •  4. افزایش سطح دانش کارکنان شرکت
 •  5. صرفه جویی در زمان
 •  6. انعطاف پذیری در قبال مشتری و فناوری
 •  7. احساس رضایت کارکنان مجموعه
 •  8. رفع نیاز به فضای بزرگتر
 •  برداشتن مرزهای جغرافیایی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button