۰۹۰۱۶۳۱۱۸۷۰
منوی دسته بندی

لایف کوچینگ چیست و چه کاربردی دارد؟

کوچینگ زندگی یا لایف کوچینگ حرفه ای است که با مشاوره و راهنمایی متفاوت است. فرآیند کوچینگ به  کشف موانع یا چالش‌های مراجع و انتخاب مسیری برای اقدام می‌پردازد. کوچینگ معتقد است که شما پاسخ هر سوال یا چالشی را که ممکن است در زندگی خود داشته باشید، می دانید. شما تنها متخصصی در تمام زندگی خود هستیدکه بهتر از همه می‌دانید کی هستید و به چه چیزی نیاز دارید.

ما انسانها هر روز برای انجام یا عدم انجام بسیاری از کارها تصمیم می گیریم. این انتخاب‌ها ممکن است از موضوعات مهم تا بی‌اهمیت متغیر باشند و هر کدام تأثیری در زندگی ما داشته باشند. کوچینگ زندگی به افراد کمک می کند یاد بگیرند که چگونه انتخاب های مناسب و درستی داشته باشند تا زندگی   رضایت بخشی را برای خود بسازند.

کاربرد کوچینگ زندگی

کوچینگ زندگی به شما کمک می‌کند اهدافی خود را تعیین کنید، آنچه را که مانع شما می‌شود شناسایی کرده و بدون ترس به سمت هدف خود پیش بروید.  مزایای کلیدی کوچینگ زندگی عبارتند از:

  • روی اهداف و اهدافی که در سال آینده زندگی شما را به طور اساسی تغییر می دهد، شفاف و متمرکز شوید.
  • ابزارهای جدید و اعتماد به نفس برای غلبه بر محدودیت ها و مهارت هایی برای الهام بخشیدن و توانمندسازی دیگران به دست آورید.
  • انرژی خود را تجدید کنید و روانشناسی خود را بهبود بخشید
  • شور و شوق را در روابط خود برافروزید ولی مدیر احساسات خود باشید

لایف کوچ کیست؟

لایف کوچ، فردی حرفه ای است که به شما کمک می کند به اهدافتان برسید یا در زندگیتان تغییر ایجاد کنید. آنها کمک می کنند فراتر از محدویتهایتان بروید و در زمینه هایی از زندگیتان که نیاز به تغییر دارند، شروع به برداشتن قدمهایی کنید که دوست دارید.

لایف کوچ شما را در طول فرآیند کوچینگ به جلو می برد و با طرح سوال کمک می کند، کشف کنید که به چه اقداماتی نیاز دارید تا به اهداف خود برسید. سپس آنها به عنوان یک همکار و شریک، نقش بزرگی در انگیزه دادن، پیاده کردن استراتژی و هدایت شما به سمت اهدافتان بازی می کنند. هدف آنها این است که کمک کنند شما به اهدافتان به بهترین، راحت ترین و قابل دسترس ترین صورت ممکن برسید.

لایف کوچ منبع انگیزه

 یک لایف کوچ، منبع انگیره و الهام بخشی است که به شما فشاری را که نیاز دارید تا به حداکثر توانمندی های خود برسید اعمال می کند. شما ممکن است همین الان هم اهداف مشخصی داشته باشید اما به یک راهنما و یک فشار بیرونی نیاز دارید تا به آنها برسید.

لایف کوچ مثل یک معلم خصوصی است که برای اهداف خودتان استخدامش می کنید. آنها تخصص لازم را از سازمانهای بین المللی کسب کرده اند و آمورشهای لازم را دیده اند تا کوچ شما در رسیدن به اهداف شخصی و شغلیتان باشند. آنها در هر قدم با شما هستند و کمک می کنند تا در مسیر بمانید و بر موانع غلبه کنید و انگیزه ادامه دادن پیدا کنید.

استراتژیست حرفه ای

استراتژی موثر همان چیزی است که لایف کوچ بهتر می تواند شما را در آن کمک کند. یکی از نخستین کارهای یک لایف کوچ در دیدار باشما این است که از شما سوالات مشخص در مورد چیزی که می خواهید به آن برسید، می پرسد و تمرکز شما را دوباره به سمت خواسته تان می برد تا متوجه شوید که آیا واقعا در راه درست ارزشهایتان قدم برمی دارد. قسمتی از کاری که لایف کوچ انجام می دهد این است که شما را سریعتر و با تلاش کمتر، به هدفتان می رساند. بهره وری کلید تغییرات سودمند و پایدار است.

شریک مسئولیت پذیر

یک لایف کوچ کسی است که شما را در طول رسیدن به اهدافتان همیشه مسئولیت پذیر نگه می دارد و تغییرات مثبت در شما ایجاد می کند. آنها ارتباطشان با شما را حفظ می کنند و مطمئن می شوند که پیشرفت و حرکت رو به جلوی شما را در سراسر مسیر با شما چک کنند. لایف کوچ اجازه نمی هد رویای فرد شکست بخورد، او فرد را مسئولیت پذیرتر نگه می دارد تا چیزی که به زبان می آورد را به عمل درآورد و و انگیزه کافی برای رسیدن به هدف داشته باشد.

یک لایف کوچ به شما کمک می کند در طول مسیر درست قدم بردارید، زمانی که به موانع می رسید شما را هدایت می کند، هنگامی که در چاله ای گیر می افتید به شما انگیزه حرکت می دهد، وقتی به اهدافتان رسیدید شما را تشویق می کند و سپس شما را به چالش می کشد تا به اهداف خود نزدیک و حتی فراتر بروید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button