۰۹۰۱۶۳۱۱۸۷۰

کوچینگ معامله گری در ارزهای دیجیتال!

ارزهای دیجیتال، بازاری است که مانند دریای متلاطم روند صعود و نزول آن با توجه به شرایط روز در حال تغییر است. تریدرها، علاقه مندان به ارز، محققان و سرمایه گذاران، با آموزش صحیح به این عرصه وارد می شوند. هر چند که برخی دانش علمی، برخی تجربه و برخی هر دو را به عنوان ابزار پیشرفت این بازار می دانند.

با توجه به هیجانات بازار ارز، زمانی که شرایط ترید کردن از دید افراد رشد شاخص ها را نشان می دهد، هجوم متقاضیان به این بازار قابل مشاهده است که بسیاری از این گروه، افراد تازه کار و مبتدی هستند که حتی به خوبی ارز، مفاهیم و فضای آن را نمی شناسند. در این شرایط بهتر است که با رجوع به افراد خبره، ریسک حاصل از حضور بدون دانش در بازار ارز را کاهش دهیم.

کوچینگ معامله گری

کوچینگ معامله گری یعنی شما با همراهی فردی که تسلط کافی به معامله گری دارد به تمام جنبه های این حرفه اشراف پیدا کنید، نقاط ضعف و قوت خود را در موجه با شرایطی که احتمالا در طی معاملات پیش می آید بشناسید. کوچینگ معامله گری یک دید عمیق و متفاوت به معامله کردن در بازار است که نتیجه اش یک معامله گر واقعی است که بازار را خوب می شناسد هیجان زده نیست، نا امید هم نمی شود به درک کامل از بازار رسیده و می داند چگونه باید در هر بازاری خود را به سود برساند.

چرا کوچینگ ارزهای دیجیتال مهم است؟

با پیشرفت فناوری بلاکچین و ارزهای دیجیتال، فرصت درآمدزایی با ارزهای دیجیتال اهمیت ویژه‌ای پیدا کرده است. در واقع این بازار ، جذابیت‌ها و مخاطرات زیادی را به همراه دارد. نوپایی و ماهیت بازار ارزهای دیجیتال و بلاک‌چین باعث شده تا همواره نیاز به یک راهنمای کامل برای کاربرانی که قصد کسب سود از این بازار را دارند، حس شود.

چگونه تریدر شویم ؟

معامله‌گر روزانه یا تریدر، اغلب چندین بار در طول روز به خرید و فروش در بازارهای مالی می‌پردازد اما تا انتهای روز تمام معاملات خود را می‌بندد و هیچ یک از آن‌ها را برای روز بعد باز نگه نمی‌دارد. به عبارت دیگر، تمام موقعیت‌های خرید و فروش در یک روز معاملاتی، قبل از بسته شدن بازار، توسط معامله‌گر بسته می‌شوند.

بنابراین روش کار معامله‌گران روزانه یا دی تریدرها از آن دسته معامله‌گرانی که موقعیت‌های خود را برای چند روز نگه می‌دارند و یا سرمایه‌گذارانی که برای بلندمدت سرمایه‌گذاری می‌کنند متفاوت است. علاوه‌براین، تریدر از اهرم یا لورج در معاملات خود استفاده می‌کند. ۱۰ گام برای تریدر شدن عبارتند از:

خود‌ارزیابی کنید!

تبدیل شدن به یک معامله‌گر موفق روزانه مستلزم یادگیری دانش و مهارت‌های مربوط به ترید، همچنین پرورش ویژگی‌های یک تریدر موفق در خود و تعهد به سبک زندگی مناسب یک تریدر است.

سرمایه کافی اختصاص دهید

هیچکس نمی‌تواند در بازارهای مالی به‌طور مداوم سود کند. وجود ضررهای پی‌درپی و طولانی نیز بخشی از بازی معاملاتی روزانه است. به‌عنوان مثال یک تریدر ممکن است هشت معامله متوالی را با زیان ببندد اما معامله نهم آن، به گونه‌ای سودآور باشد که تمام زیان‌های هشت معامله قبل را جبران کند..

بازار را بشناسید

معامله‌گران برای رسیدن به درک بازار، به یک پایه محکم از دانش و اطلاعات درمورد نحوه عملکرد بازارها نیاز دارند. این اطلاعات می‌تواند جزئیات ساده (مانند ساعات مناسب برای معامله کردن، تعطیلات) باشد و یا جزئیات پیچیده‌تر (مانند تاثیر اخبار بر بازار، ابزارهای مجاز قابل معامله، حاشیه‌ها) که به‌صورت کلی به معامله‌گر کمک می‌کند یک پایگاه دانش گسترده درمورد بازارها داشته باشد.

اوراق بهادار را بشناسید

نحوه معامله در سهام، قراردادهای آتی، معاملات آپشن، صندوق‌های قابل معامله (ETF)، صندوق سرمایه‌گذاری مشترک (Mutual Funds)، متفاوت است. معامله‌گرانی که مشتاق این بازارها و معامله‌کردن در آن هستند باید با نوع معاملات انواع اوراق بهادار آشنایی کامل داشته باشند.

ایجاد  استراتژی معاملاتی مشخص

دنیای ترید، بسیار پویا و در عین‌ حال عجیب است! یک استراتژی معاملاتی می‌تواند به‌صورت مداوم در یک بازه طولانی سودده باشد اما به یکباره با شکست مواجه شود..

تطبیق استراتژی و برنامه‌های معاملاتی

برای موفقیت در بازار فاکتورهای زیر را باید در نظر گرفت:

  • نحوه استفاده از استراتژی (استراتژی ورود یا خروج)
  • جمعا چقدر سرمایه استفاده خواهد شد؟
  • چه مقدار پول در هر معامله درگیر می‌شود؟
  • کدام دارایی‌ها مورد معامله قرار خواهند گرفت؟
  • چندبار معاملات انجام می‌شوند؟
مدیریت سرمایه

مدیریت سرمایه کمک می‌کند تا سود و زیان‌های احتمالی خود را تخمین بزنید.

در نظر داشتن هزینه‌ صرافی

دی تریدرها یا معامله‌گران روزانه معمولا معاملات مکرری در طول روز انجام می‌دهند که منجر به هزینه‌های بالایی می‌شود. در نتیجه مهم است که نسبت به طرح بروکرها درمورد هزینه‌ها آگاهی داشته باشید تا بتوانید آن‌ها را براساس سرمایه خود مدیریت کنید.

با حجم پایین شروع کنید

حتی اگر پول کافی و تجربه کافی در بازار دارید، در اولین معاملات خود با یک استراتژی جدید، هیچگاه با حجم بالا ترید نکنید. استراتژی جدید خود را با حجم کمی از سرمایه خود امتحان کنید و در صورت اطمینان از موفقیت استراتژی، مقدار سرمایه بیشتری را برای معاملات خود اختصاص دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button