۰۹۰۱۶۳۱۱۸۷۰
منوی دسته بندی

درباره کوچ مدیرعامل بیشتر بدانید؟

مدیرعامل، بالاترین سمت‌ اجرایی یک شرکت است که سرنوشت‌سازترین تصمیمات سازمانی را برعهده دارد و همین مسئله نیاز او به مشورت با افراد متخصص را افزایش ‌می‌دهد.

کوچ مدیرعامل

کوچ مدیرعامل، یک مربی متخصص است که با شناسایی و بررسی اهداف شرکت یا سازمان، انگیزه‌بخشی به مدیرعامل و راهنمایی او در تصمیم‌گیری‌های خرد و کلان کمک می‌کند روند پیشرفت یک سازمان سرعت پیدا کند و مشکلات پیش‌بینی‌نشده مورد بررسی دقیق قرار گیرد.

درحقیقت در فرآیند کوچینگ مدیرعامل، توانایی‌های نهفته‌ی یک مدیر به او نشان داده می‌شود تا عملکرد مدیریتی او بهبود پیدا کند و فرد بتواند با اعضای تیم خود ارتباط سازنده‌تری برقرار نماید.

مزایای کوچینگ مدیران عامل

توانمندسازی

کوچ نقاط ضعف و قوت شما را آشکار می کند و همچنین پیشرفت شما را در دستیابی به اهدافتان پیگیری می کند. کوچ به شما اجازه می دهد جلسات انعکاسی داشته باشید تا ببینید:

  • از کجا آمده اید؟
  • کجا هستید؟
  • قرار است کجا باشید؟

در این میان اهدافی را برای جایی که می خواهید باشید تعیین می کنید. این موضوع به شما قدرت می دهد تا پیشرفت های خود را تشخیص دهید و از دستاوردهای خود را ببینید.

افزایش هوش هیجانی

از طریق کوچینگ اجرایی، نسبت به خود و دیگران آگاهی بیشتری پیدا می کنید. این  امر باعث افزایش هوش هیجانی می شود و همدل تر می شوید. همچنین باعث می شود همکارانتان از کار کردن زیر نظر شما احساس امنیت کنند، زیرا می دانند که شما آنها را درک می کنید و به آنچه که روزانه از سر می گذرانند اهمیت می دهید.

توانایی های رهبری بهتر 

کوچ مدیرعامل به شما کمک می کند ذهن خود را برای دیدن دیدگاه های جدید باز کنید. وقتی کوچ از شما سوال می پرسد، الگوهای فکری شما را برای در نظر گرفتن دیدگاه های دیگر باز می کند. این شما را انعطاف پذیر می کند و شما را مجهز می کند تا تصمیمات دقیق، سریع و نوآورانه بگیرید حتی تحت فشارهای شدید.

بینش جدید

یک کوچ می تواند به شما کمک کند تا مشکلات را عمیق تر درک کنید و ببینید که چرا شما یا سایر افراد در سازمانتان به شیوه ای خاص واکنش نشان می دهند. به همراه کوچ خود می توانید یک مشکل را تجزیه و تحلیل کنید و راه حل هایی را ابداع کنید که بتوانید در شرایط مشابه در آینده از آنها استفاده کنید.  کوچ می تواند به شما کمک کند بینش خود را در مورد نحوه ارتباط خود با مردم تغییر دهید.

یک مربی مدیرعامل می تواند چشمان شما را به ارزش ایجاد روابط بهتر با افراد با پیشینه های مختلف باز کند، زیرا برای ایجاد یک تجارت موفق به تعداد افراد زیادی به طرز تفکرهای متفاوت نیاز دارید

عملکرد پیشرفته

با تکنیک های جدید انتخاب شده از جلسات کوچینگ، می توانید با کارمندان ارتباط بهتری داشته باشید. این رفتار به آنها انگیزه می دهد تا برای افزایش بهره وری کلی در سازمان عملکرد بهتری داشته باشند.

ارتباط موثر

کوچینگ می تواند در تجزیه و تحلیل و بهبود مهارت های ارتباطی به مدیرعامل کمک کند. کوچینگ مدیرعامل کمک می کند تا شکاف های موجود در مهارت های ارتباطی مانند سخنرانی، ارتباطات فردی و اداره جلسات خود را شناسایی کنید. هنگامی که مهارت های ارتباطی خود را بهبود می بخشید، می توانید به طور مؤثرتری برای به دست آوردن معاملات بهتر برای سازمان خود مذاکره کنید.

تصمیم گیری دقیق تر

هر چه تصمیم گیری دقیق تر باشد اقدام های بعدی هم شفاف تر خواهد بود. در بسیاری از موارد مدیران عامل نیازمند تصمیم گیری های مختلفی هستند که اطلاعات مربوطه را از کارشناسان، آنالیزهای شخصی، روند و فرآیندهای سازمانی می گیرند، این روند با کوچ های اجرایی به سمتی می رود که وسعت دید بیشتری برای تصمیم گیری پیدا می کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button