۰۹۰۱۶۳۱۱۸۷۰

آموزش رایگان کوچینگ!

یکی از اسانید دانشگاه در مورد کوچینگ مطالب مفیدی را عنوان کرده است. او گفته است: کوچینگ فرصتی است برای کوتاه کردن فاصله آنچه می‌خواهید و آنچه می‌توانید، فرصتی برای شنیده شدن، برای به رسمیت شناخته شدن بدون قضاوت و فرصتی برای خلق بر اساس باور به توانمندی اقشار مختلف است.

کوچینگ یک ارتباط گفت‌وگو محور میان ۲ انسان از جایگاه برابر است، فرایندی که با پرسشگری در جستجوی آگاهی‌ و خلق برآمده و به صورت ویژه به اصول اخلاقی و حرفه‌ای کوچینگ پایبند است و با گوش دادن فعال و بدون قضاوت محیطی امن برای عمیق‌تر شدن در احساسات، افکار و باورها ایجاد می‌کند.

فرایند کوچینگ الهام بخش است و ذهنیت رشد تقویت می‌کند. آنان که مسیر کوچینگ تاب آوری را برگزیده اند بر این باورند که استعدادهایشان از طریق یادگیری مداوم، سختکوشی، استراتژیهای خوب و نظرات دیگران شکوفا خواهد شد.

کوچینگ را می توان به صورت رایگان آموخت. با تهیه کتاب هایی که در این مطلب معرفی خواهیم کرد، می توانید مبانی پایه و اصلی کوچینگ را بیاموزید. ضمن اینکه این مرکز برای راه اندازی، رشد و توسعه کسب و کارهای نوپا شرایط ویژه ای برای خدمات کوچینگ رایگان ارائه می‌دهد. ۰۹۰۱۶۳۱۱۸۷۰

قدرت کوچینگ مثبت

این کتاب نوشته «لی جی کولان و جولی دیویس» و حامل این پیام است که کوچینگ فقط سرمایه گذاری روی دیگران نیست، بلکه سرمایه گذاری روی خود ما هم است. وقتی رشد می کنید، بهتر می توانید به رشد دیگران کمک کنید و وقتی به رشد دیگران کمک می کنید، همجنان به رشد خودتان هم کمک می کنید. این یک مارپیچ مثبت صعودی است. راز یک کوچینگ عالی این است که یادگیرنده خوبی باشید و همه چیز از خود شروع می شود. به طوریکه مربیان الهام بخش یادگیرندگان مادام العمر و روزمره هستند و آنها هرگز احساس نمی کنند که رسیده اند.

قدرت کوچینگ مثبت برای علاقه مندان رویکردهای شناختی رفتاری در کوچینگ و روانشناسی، معلمان و مربیان و مدیران سازمانها و فعالان اقتصادی توصیه شده است و قدرت مثبت کوچینگ ذهنیت رشد گرا و توسعه گرا را بخوبی پرورش میدهد.

کوچینگ همکنشی (Co-Active Coaching)

این کتاب نوشته کارن کیمسی هاوس است و هر چیزی را که بخواهید درباره بیزینس کوچینگ بدانید، در این کتاب پیدا خواهید کرد. از مهارت‌های پایه برای این کار گرفته، تا ایده‌های تازه، مفاهیم اساسی، و البته تمرینات مربوط به آن. حتی این کتاب را بسیاری از متخصصان، به عنوان «انجیل بیزینس کوچینگ» نیز معرفی کرده‌اند!

این کتاب، بدون شک یکی از بهترین کتاب بیزینس کوچینگ است. به کمک این کتاب، می‌توانید با مثال‌هایی ملموس، تمامی موقعیت‌های احتمالی را درک کنید و راه‌حل و واکنش مناسب برای آن‌ها را نیز بیاموزید. این کتاب، پر است از نکات و توصیه‌های مختلف، که با مطالعه آن می‌توانید مهارت مربی‌گری خود را چندین پله ارتقا دهید.

مهم‌تر از همه، این کتاب شکلی تازه از کوچینگ کسب و کار، به اسم «کوچینگ همکنشی» را به ما معرفی می‌کند. نویسنده این مدل را تمام و کمال در کتاب شرح می‌دهد و در اصل، از آن به عنوان یک الگوی بسیار قوی برای بهبود و ارتقای روایط اجتماعی یاد می‌کند.

کوچینگ برای عملکرد بهتر (Coaching for Performance)

کتاب کوچینگ برای عملکرد بهتر نوشته سر جان وایتمور (Sir John Whitmore) که می‌توان از آن به عنوان پرفروش ترین کتاب بیزینس کوچینگ نام برد.  این کتاب، برای ارتقای مهارت بیزینس کوچینگ، بی‌نظیر است، زیرا که به صورت خلاصه‌وار، تمامی مفاهیم اساسی در این زمینه را از مقاطع پایه تا پیشرفته، برای خواننده شرح می‌دهد.

این کتاب برای کسانی که می‌خواهند قدم در راه کوچینگ کسب و کار بگذارند، بسیار مفید است. حتی بیزینس کوچ‌های کارکشته نیز با مطالعه این کتاب هر از چند گاهی، می‌توانند اطلاعات و دانش خود را مرور کنند. هدف و مضموت اصلی این کتاب، به عنوان یکی از بهترین کتاب های بیزینس کوچینگ، این است که به مخاطب یاد دهد، چگونه می‌توان مهارت‌های کوچینگ را برای استفاده از حداکثر توان افراد، به کار گرفت.

این کتاب، علاوه بر محتوایی که گفته شد، تاریخچه بیزینس کوچینگ را نیز برای مخاطب شرح می‌دهد و به مخاطب یادآوری می‌کند که اصلا این علم، از کجا آمده و چه نیازی به آن وجود دارد.

 عادت کوچینگ (The Coaching Habit)

کتاب عادت کوچینگ نوشته مایکل بانگی استانی‌یر (Michael Bungay Stanier) دیگر کتابی است که در چند سال اخیر به چاپ رسیده‌ است. این کتاب، بیشتر از آنکه روی صحبتش با مربیان کسب و کار باشد، با مدیران است.

نویسنده در این کتاب سعی دارد تا مدیران را به سمت سوی مدیریتِ مبنی بر کوچینگ هدایت کند و به نوعی، مدیریت و بیزینس کوچینگ را در هم آمیزد. از جمله ویژگی‌های منحصر به فرد این کتاب، آن است که قلمی بسیار روان و رسا دارد و البته با عنصر طنز نیز آمیخته است. به علاوه در عین اینکه حجم کمی دارد، ایده‌های بسیاری را برای مخاطب مطرح کرده است.

 کوچ قابل حمل (The Portable Coach)

کتاب کوچ قابل حمل نوشته توماس جی. لئونارد (Thomas J. Leonard) بدون شک یکی از معتبرترین و بهترین کتاب های بیزینس کوچینگ است.

توماس لئونارد، یکی از پدران بنیانگذار علم بیزینس کوچینگ است و کسی است که برای اولین بار، دانشگاهی را فقط برای تدریس این حرفه، تاسیس کرد. این کتاب نه تنها ریشه‌هایی از عنصر طنز را در خود گنجانده و مخاطب را به خواندن، ترغیب می‌کند، بلکه بسیار الهام‌بخش است.

این کتاب، به هر مربی کسب و کار و یا به هر صاحب و کسب و کاری می‌آموزد که چگونه بتواند ارتباط موثرتری با مشتریان و کارکنان خود برقرار کند. به علاوه، مهارت‌های آنان را نیز در این زمینه، تا چندین درجه، ارتقا و بهبود می‌بخشد. به همین دلیل این کتاب نه تنها برای افراد تازه‌کار، بلکه برای بیزینس کوچ‌های کارکشته نیز منبع بسیار خوبی است.

منطقه ناراحتی (The Discomfort Zone)

کتاب منطقه ناراحتی نوشته مارسیا رینولدز (Marcia Reynolds)، شاید بتوان از جمله خاص ترین کتاب های بیزینس کوچینگ در نظر گرفت. زیرا که مفاهیم مطرح شده در آن، به نوعی ساختارشکن هستند و مسئله‌ی کوچینگ کسب و کار را، از دیدگاهی کاملا تازه و بدیع، مورد بررسی قرار داده است.

در این کتاب، نویسنده با استفاده از مثال‌های ملموس، نکات، راهکارها و تکنیک‌های مفید، سعی دارد تا کوچ‌ها را از مربی‌گری به صورت تحلیلی و نتیجه محور، فراتر برده و دروازه‌های تازه‌ای از این حرفه را به رویشان بگشاید.

 کوچینگ: مربی‌گری درخشان (Brilliant Coaching)

کتاب «کوچینگ: مربی‌گری درخشان» نوشته جولی استارز (Julie Stars)، نتیجه 20 سال تجربه نویسنده است و یکی از بهترین کتاب های بیزینس کوچینگ به شمار می آید.

جولی استارز، نه تنها در زمینه بیزینس کوچینگ و مربی‌گری کسب و کارهای مختلف استاد است، بلکه در حقیقت، مربی تحول مشاغل نیز هست. او در این کتاب هر آن چیزی را که یک بیزینس کوچ به آن احتیاج دارد، به شیواترین بیان ممکن، مطرح کرده است.

او در این کتاب، به مربیان کسب و کار و البته مدیران، می‌آموزد که اگر می‌خواهند از حداکثر توان کارکنان خود، در جهت پیشرفت سازمان استفاده کنند و به آن‌ها در این راه انگیزه دهند، قبل از همه، باید خودشان انگیزه داشته باشند و این موضوع، تنها یکی از ده‌های آموزه‌ی بی‌نظیر در این کتاب است.

 راهنمای بقا برای کوچ‌ها (The Coach’s Survival Guide)

کتاب راهنمای بقا برای کوچ ها نوشته کیم مورگان (Kim Morgan)، یکی دیگر از پرفروش ترین کتاب های کوچینگ است. کیم مورگان نویسنده سرشناس انگلیسی، با دانش و البته تجربه‌ی بسیاری که در زمینه مربی‌گری کسب و کار دارد، کتابی را نگارش کرده که مخاطب به کمک آن، مهارت کوچینگ و البته مدیریت خود را، وارد درجات و مراحل جدیدی می کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button