۰۹۰۱۶۳۱۱۸۷۰
منوی دسته بندی

دریافت مدرک و گواهینامه کوچینگ

جزر و مدهای اجتناب ناپذیری در زندگی وجود دارد. گاهی اوقات، ادامه مسیر پیش روی خود برای یک فرد آسان است و گاهی اوقات، تشخیص مراحل بعدی درست برای او دشوارتر خواهد بود. یک کوچ حرفه ای فردی است که برای کمک به سایر افراد در روزهای دشوار آموزش دیده است.

اگر از مهارت‌هایی مانند همدلی، گوش دادن فعال و حل مسئله برای کمک به افراد برای بهبود زندگی‌شان لذت می‌برید، ممکن است علاقه مند باشید که شغلی را به عنوان یک مربی زندگی کشف کنید. در این مقاله، به جزئیات خواهیم پرداخت که یک مربی زندگی چه می کند و چگونه می توانید حرفه خود را به عنوان یک کوچ حرفه ای معتبر شروع کنید.

مربی لایف زندگی

یک مربی زندگی در حالی که مشتریان برای نسخه ایده‌آل‌تری از زندگی خود تلاش می‌کنند، با آنها شریک می‌شود و اغلب بر حوزه‌هایی مانند رفاه روزانه مشتری، تعادل بین کار و زندگی یا روابط تمرکز می‌کنند.

نکته: کوچینگ، به عنوان یک صنعت، هنوز در قوانین کشور تعریف نشده است. بنابراین هیچ الزام رسمی برای تبدیل شدن به یک مربی زندگی وجود ندارد. با این وجود تعدادی از برنامه های آموزشی مربی وجود دارد که یک فرد ممکن است برای تعمیق آموزش خود و کسب اطلاعات بیشتر، آنها را انتخاب کند. فردی که چنین برنامه های آموزشی را گذرانده باشد، یک مربی زندگی محسوب می شود.

گواهینامه های لایف کوچینگ

در صتعت کوچینگ، صدور گواهینامه می تواند یک مفهوم مبهم باشد. هر زمان که شخصی خود را یک مربی زندگی معتبر اعلام کرد، مهم است که در نظر داشته باشید که گواهینامه خود را از کجا دریافت کرده است.

دو نهاد معتبر کوچینگ، فدراسیون بین المللی کوچینگ (ICF) و هیئت ملی مربیگری سلامت و تندرستی (NBHWC) هستند. با این حال، بسیاری از برنامه های صدور گواهینامه مستقل نیز وجود دارد.

تحصیلات و مدارک مربی کوچینگ

هیچ شرایط تحصیلی رسمی برای هر کسی که علاقه مند به تبدیل شدن به یک کوچ حرفه ای است وجود ندارد، اما 55 درصد از مربیان زندگی دارای مدرک لیسانس و 21 درصد دارای مدرک کارشناسی ارشد هستند. ولی ممکن است برخی آموزشگاههای صدور گواهینامه شرایط تحصیلی خاصی را درخواست کنند.

اگر به دنبال مدرک تحصیلی هستید و می خواهید زمینه های تحصیلی را که ممکن است شبیه کوچینگ زندگی باشد کشف کنید، ممکن است بخواهید روی علوم اجتماعی یا مشاوره تمرکز کنید. برخی از گزینه‌های مدرکی که باید در نظر گرفته شوند عبارتند از روانشناسی، فعالیت اجتماعی، زیرا بسیاری از رویکردهای مربیگری رایج روش‌ها و شیوه‌های توسعه‌یافته در آن زمینه‌ها را پیاده‌سازی می‌کنند.

دستمزد مربی کوچینگ و چشم انداز شغلی آن

طبق گفته Glassdoor، مربیان زندگی در ایالات متحده به طور متوسط سالانه 62500 دلار درآمد دارند. علاوه بر این، چشم انداز شغلی مثبت به نظر می رسد. کل درآمد جهانی از کوچینگ از سال 2015 تا 2019 21 درصد افزایش یافته است که ممکن است نشان دهنده رشد این صنعت باشد.

چند گزینه در مورد اینکه چگونه می‌خواهید کار کنید، خواهید داشت. برخی از افراد تمام وقت در کسب و کار کوچینگ خود کار می کنند، برخی دیگر مربیگری را به عنوان یک کار جانبی می بینند و برخی دیگر به عنوان مربی در یک سازمان و یا شرکتی مشغول می شوند. اگر تصمیم بگیرید که کسب و کار کوچینگ خود را، چه تمام وقت یا پاره وقت، اداره کنید، در تصمیم گیری برای میزان هزینه انعطاف پذیری خواهید داشت.

انتخاب یک آموزشگاه صدور گواهینامه کوچینگ

با یک جستجوی ساده در اینترنت می توانید آموزشگاههای زیادی را پیدا کنید که در صدور گواهینامه معتبر به شما کمک کنند. ولی باید توجه داشت که برای فعالیت در رشته کوچینگ نیازی به مدرک و گواهینامه نیست. ولی اگر مصمم به دریافت گواهینامه کوچینگ هستید باید توسط یکی از دو نهاد شناخته شده صنعت کوچینگ یعنی، ICF یا NBHWC تایید شده باشد.

نکته: برای درک اینکه کدام نهاد ICF و NBHWC بهتر خدمات ارائه می دهند، وب سایت های آنها را مرور کنید. به طور کلی، مربیان ICF تمایل دارند بر روی مشاغل تمرکز کنند، در حالی که مربیان NBHWC تمایل دارند بر سلامت تمرکز کنند.

همچنین هنگامی که تصمیم گرفتید کدام سازمان بیشتر با اهداف شما هماهنگ است، می توانید لیستی از برنامه های تایید شده را در وب سایت مربوطه پیدا کنید. در نهایت، هر برنامه باید مجموعه‌ای از مهارت‌ها و اطلاعات مشابه را آموزش دهد، اما ممکن است از نظر زمان آموزش، هزینه، و اینکه به صورت مجازی یا حضوری ارائه می‌شوند، متفاوت باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button