۰۹۰۱۶۳۱۱۸۷۰

هفته بین المللی کوچینگ

4 تا 10 مه هر سال، هفته بین المللی کوچینگ است. در این هفته، مربیان و سازمان‌ها بر کمک به مردم در یادگیری حرفه کوچینگ و اینکه چگونه یک کوچ می‌تواند زندگی افراد را تغییر دهد، تمرکز می‌کنند. این زمان ممکن است برای خیلی از افراد مناسب باشد تا با یک کوچ کار کنید و اهداف شخصی یا حرفه ای خود را شناسایی کرده و به آنها دست یابید.

کوچینگ چیست؟

کوچینگ یک حرفه در حال رشد است که بر کمک به افراد در توسعه حوزه های قدرت، غلبه بر موانع، رسیدن به اهداف یا تمرکز بر یک حوزه خاص از عملکرد شخصی یا حرفه ای متمرکز است.

یک مربی به افراد کمک می کند تا عملکرد خود را در زمینه شخصی یا حرفه ای مورد نظر بهبود بخشند. اهدافی که افراد ممکن است بخواهند با کار با یک مربی به آنها دست یابند متفاوت است، اما ممکن است شامل موارد زیر باشد:

  • یافتن هدف در زندگی
  • بهبود سلامت و تندرستی
  • ایجاد تغییرات در زندگی یا تغییر شغل
  • پرورش نقاط قوت و استعدادها
  • تعیین محدودیت
  • بهبود عملکرد در کار

چگونه یک مربی می تواند به شما کمک کند؟

یک مربی از خود یابی و آگاهی شما حمایت می کند و به شما کمک می کند وضوح و اعتماد به نفس پیدا کنید. یکی از مهم ترین بخش های فرآیند کوچینگ، افزایش آگاهی از خود و اهدافتان است.

با خودآگاهی بیشتر، بهتر می توانید وضعیت خود را ببینید، برای چه چیزی ارزش قائل هستید و دوست دارید به چه چیزی برسید. افزایش آگاهی منجر به اهداف معنادارتری می شود. از طریق فرآیند کوچینگ، ممکن است خود را در منظری کاملاً متفاوت ببینید و رشد شخصی و حرفه ای خود را بسیار امکان پذیر می کند.

یک مربی ممکن است از ابزارهای مختلف ارزیابی استفاده کند تا به شما کمک کند ارزش ها، نقاط قوت، توانایی ها، علایق، شخصیت و سایر زمینه های زندگی خود را واضح تر ببینید. به عنوان مثال، یک مربی ممکن است از “چرخ زندگی” استفاده کند تا به شما کمک کند تعادل زمان و انرژی خود را مشاهده کنید.

یکی دیگر از ابزارهای کوچینگ، تست 16 شخصیت است که به شما کمک می کند ببینید چه کسی هستید و بفهمید چرا کارهایی را که انجام می دهید انجام می دهید. ارزیابی ها به شما این امکان را می دهد که خود را واضح تر ببینید و بر اساس جزئیات آشکار شده از ارزیابی تصمیم بگیرید.

یک مربی برای شناسایی و بیان اهدافی که در نظر دارید با شما همکاری می کند. داشتن یک ایده روشن از جایی که می خواهید بروید، رسیدن به آنجا را بسیار آسان تر می کند.

اکثر کوچ ها به مشتریان خود کمک می کنند تا پاسخ هایی را در درون خود پیدا کنند که اغلب دیدن و درک آنها به تنهایی دشوار است. از طریق فرآیند کوچینگ، معمولاً وقتی به سؤالات متفکرانه ای که توسط یک مربی آماده شده پاسخ می دهید، مهمترین اولویت های خود را کشف می کنید.

همچنین، یک مربی ایده های شما را تایید می کند. مربیان آموزش دیده می دانند که خلاقیت و ایده پردازی فقط در یک منطقه عاری از قضاوت اتفاق می افتد، بنابراین رابطه کوچینگ بر اساس احترام و مثبت اندیشی ساخته می شود.

کار با یک مربی به این معنی است که شما می توانید با کسی که می خواهد شما موفق شوید، شریک می شوید. او به شما کمک می کند تا افکار و موانع خود را شناسایی کرده و  راهی برای دستیابی به اهداف خود تعیین کنید. یک مربی شما را تشویق می کند که از منطقه امن خود فراتر بروید و اقدام کنید. یکی از بهترین دارایی های کار با یک مربی این است که او از شما می خواهد در قبال اهداف خود پاسخگو باشید.

کجا مربی استخدام کنیم؟

برخی از مربیان کوچینگ دارای گواهینامه های فارغ التحصیل در این زمینه هستند. اگر می خواهید یک مربی حرفه ای استخدام کنید اما مطمئن نیستید که کجا پیدا کنید، می توانید از رابین کوچ کمک بگیرید.

چگونه یک مربی استخدام کنیم؟

وقتی تصمیم گرفته اید که مربی استخدام کنید، در اینجا چند نکته وجود دارد که شما را در این فرآیند راهنمایی می کند:

در نظر بگیرید که می خواهید روی چه چیزی کار کنید، بر آن غلبه کنید، به آن برسید یا دنبال کنید. دانستن اینکه می‌خواهید روی چه چیزی کار کنید به شما کمک می‌کند مربی‌ای پیدا کنید که در آن زمینه متخصص باشد و بتواند نیازهای شما را به بهترین شکل برآورده کند. برای مثال، اگر می‌خواهید خانواده‌ای منظم‌تر داشته باشید، ممکن است به دنبال یک مربی زندگی یا یک مربی سازمان باشید. اما اگر می خواهید در مسیر حرفه ای متفاوتی حرکت کنید، به جای آن به یک مربی شغلی نیاز دارید.

چه کسی فرآیند را کنترل می کند؟

یک مربی حرفه ای خودآگاهی در شما را افزایش می دهد و به شما کمک می کند در مسیرهای جدید حرکت کنید. با این وجود یک مربی نباید قول بدهد که همه پاسخ ها را بداند یا مشکلات را حل کند یا به نتایج به ظاهر غیرممکن برسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button