۰۹۰۱۶۳۱۱۸۷۰
منوی دسته بندی

10 نمونه از بازخورد مثبتی که کارفرمایان می توانند ارائه دهند

بازخورد کارفرما بخش جدایی ناپذیر هر سازمانی است. این به کارکنان کمک می کند تا نقاط قوت و ضعف خود را درک کنند و از این دانش برای بهبود عملکرد خود استفاده کنند. علاوه بر این، کارفرمایان نقش حیاتی در توسعه و رضایت کارکنان دارند. آنها این فرصت را دارند که به کارکنان بازخورد و جهت دهند، که برای موفقیت بلندمدت آنها ضروری است. مطالعات نشان داده اند که بازخورد مثبت کارفرما باعث بهبود مشارکت، انگیزه و رضایت کارکنان می شود. جدای از این، به سازمان‌ها کمک می‌کند تا مناطق مشکل‌دار را شناسایی کرده و به آن رسیدگی کنند و تغییرات لازم را در فرهنگ محل کار ایجاد کنند.

اهمیت بازخورد مثبت کارفرما

ارائه بازخورد به کارکنان بخش مهمی از سیستم هر شرکتی است. کارفرمایان می توانند انواع بی شماری بازخورد را به کارمندان خود ارائه دهند، اما مهم ترین بازخورد، بازخورد مثبت است.

بازخورد مثبت می تواند اشکال مختلفی داشته باشد، از تعریف و تمجید گرفته تا به رسمیت شناختن! به هر شکلی که باشد، بازخورد مثبت همیشه این پتانسیل را دارد که بر روحیه و بهره‌وری کارکنان تأثیر مثبت بگذارد. علاوه بر این، بازخورد و راهنمایی مثبت کارفرما می تواند به کارکنان کمک کند تا مهارت های خود را توسعه دهند و عملکرد را بهبود بخشند.

ارائه بازخورد نه تنها یکی از راه‌های شناخت و قدردانی از کار عالی است، بلکه به کارمندان کمک می‌کند تا در حرفه خود رشد کرده و پیشرفت کنند. همچنین در کمک به کارکنان برای دستیابی به پتانسیل کامل خود و کمک به سازمان به روشی معنادار بسیار مفید است. بنابراین، باید مثبت باشد که فقط به آنها اجازه رشد بدهد.

چه نکات کلیدی برای کارفرمایان باید در حین ارائه بازخورد مثبت در نظر گرفته شود؟

برای ارائه بهترین بازخورد ممکن، کارفرمایان باید بدانند که کارکنانشان چه کاری را به خوبی انجام می دهند و چگونه می توانند بهبود یابند. این مطلب برخی از عوامل ضروری را که کارفرمایان باید هنگام ارائه بازخورد به کارمندان در نظر بگیرند، مورد بحث قرار می دهد.

هدف خاص

مطمئن شوید که برای بازخوردی که می دهید، هدف روشنی در ذهن دارید. خاص باشید و در صورت امکان از مثال استفاده کنید.

نقش کارمند

بازخورد را با توجه به سطح مهارت و نقش کارمند در شرکت اولویت بندی کنید. با ارائه بازخورد متناسب با سطح مهارت و موقعیت کارمند، کارفرمایان می توانند به رشد و توسعه مجموعه مهارت های خود کمک کنند و در عین حال به رشد کلی شرکت نیز کمک کنند.

قدرت فردی

علاوه بر این، بازخورد متناسب با نقاط قوت یک فرد می تواند منجر به بهبود عملکرد و رضایت بیشتر در کار شود. این ایده عالی خواهد بود که ورودی را بر اساس نیاز فرد خاص، قابل اثبات و عملی کنیم.

چرخه بازخورد

همچنین آگاهی از چرخه بازخورد و دادن بازخورد به طور منظم برای تأثیر مثبت ضروری است. این می تواند به اطمینان حاصل شود که کارمندان در مورد کار خود – اجزای حیاتی برای موفقیت – انگیزه و هیجان دارند.

نحوه بازخورد

اطمینان حاصل کنید که بازخورد به شیوه ای حمایتی و مثبت ارائه می شود. از لحن صدای خود و نحوه ارائه بازخورد خود آگاه باشید. همچنین، عاقلانه است که هنگام ارائه بازخورد مثبت از فرد به خاطر تلاش خود تشکر کنید.

بازخورد سازنده

این وظیفه کارفرما است که بازخورد عالی و سازنده ارائه دهد تا کارمندان بتوانند رشد کنند و یاد بگیرند. همچنین، کارفرمایان باید بازخوردی ارائه دهند که به راحتی قابل درک و عملی باشد تا کارکنان بتوانند از آن برای بهبود عملکرد خود استفاده کنند. ورودی هایی که روشنگر نیستند یا هیچ پیشنهادی برای بهبود ارائه نمی دهند به هیچ وجه مفید نیستند.

بنابراین، کارفرمایان باید برای ارزیابی بازخورد کارمندان وقت بگذارند و به آن توجهی که شایسته است بدهند.

نمونه های مختلفی از بازخورد مثبتی که کارفرمایان می توانند به کارمندان بدهند چیست؟

کارفرمایان دائماً به دنبال راه هایی برای بهبود فرهنگ محیط کار خود و جذب کارکنان خود هستند. دادن بازخورد مثبت یکی از آنهاست. بازخورد می تواند به اشکال مختلف باشد. همه اینها به رشد و یادگیری کارکنان کمک می کند و رابطه کارفرما و کارمند را تقویت می کند.

در اینجا ده نمونه بازخورد مثبتی که کارفرمایان می توانند ارائه دهند، آورده شده است:

1. شما امروز سخت کار کردید و به موفقیت تیم کمک کردید.

این بدان معناست که وقتی یک کارمند کار خود را به خوبی انجام می دهد، به دستیابی به اهداف شرکت کمک می کند، اما همچنین روحیه تیمی و انسجام ایجاد می کند. این نوع تمجید توسط همه کارمندان قدردانی می شود و می تواند آنها را تشویق کند تا به کار خود متعهد بمانند.

2. شما آن موقعیت را به طرز چشمگیری اداره کردید.

این مثال نشان می‌دهد که چگونه از مهارت‌های ارتباطی خوب در یک موقعیت مشکل‌ساز استفاده شده است. کارمندانی که می توانند به طور موثر موقعیت های چالش برانگیز را مدیریت کنند، شایسته احترام هستند و ارزش بالایی دارند.

3. شما یک بازیکن تیم عالی هستید.

کار گروهی برای موفقیت ضروری است و کارمندان باید می توانند به خوبی با هم کار کنند توسط همکارانشان تحسین می شوند. این نوع تحسین دیگران را تشویق می کند که از این روش پیروی کنند و مهارت های کار گروهی را در آینده نشان دهند.

4. من همیشه می توانم روی کمک شما حساب کنم.

این نوع بازخورد نشان می دهد که کارمند برای یک محل کار موفق قابل اعتماد و حیاتی است. وقتی کارمندان بدانند که می توانند روی یکدیگر حساب کنند، احساس مسئولیت و انسجام مشترک ایجاد می کند.

5. شما همیشه تیم را در اولویت قرار می دهید.

این نوع اظهارات نشان دهنده نگرانی و احترام به دیگران در محل کار است. کارمندانی که مورد قدردانی و احترام قرار می گیرند معمولاً بازده و انگیزه بیشتری دارند.

6. «می‌دانم که بعد از تمام روز کار باید خسته باشید، اما می‌خواستم به شما بگویم که از هر کاری که انجام می‌دهید قدردانی می‌کنم».

کارفرمایان خوب می دانند که چگونه کارمندان متعهد و با استعداد را بدون توجه به شغلشان شناسایی کرده و به آنها پاداش دهند. آنها می توانند با نشان دادن بازخورد مثبت به انجام کارشان با اشتیاق و بهره وری فوق العاده کمک کنند.

7. ایده ها و پیشنهادات شما به من کمک کرد تا از کارم بیشتر بهره ببرم.

مشارکت شما در محل کار فراتر از مهارت های کاری شماست. شما همچنین یک بازیکن تیم هستید، و ایده ها و پیشنهادات شما به من کمک کرده تا کارآمدتر شوم.

8. من همیشه می توانم برای کمک روی شما حساب کنم.

این بیانیه نشان می دهد که کارمند در یک محیط مشارکتی قابل اعتماد و حیاتی است. وقتی کارمندان بدانند که می توانند روی یکدیگر حساب کنند، باعث ایجاد اعتماد و همکاری می شود.

9. فراتر از آن چیزی که از شما به عنوان یک کارمند انتظار می رفت، در کارتان پیشرفت داشته اید.

از اینکه امروز در کارتان بالاتر و فراتر رفتید متشکریم. تلاش شما فوق العاده بود و بسیار فراتر از انتظارات ما بود. ما از هر کاری که اینجا در شرکت انجام می‌دهید قدردانی می‌کنیم و امیدواریم در آینده شاهد کارهای مشابه بیشتری باشیم.

10. «ایده‌ها، خلاقیت‌ها یا راه‌حل‌های شما چشمگیر بود و انتظارات من را برآورده کرد».

از اینکه ایده‌ها، خلاقیت‌ها یا راه‌حل‌های منحصربه‌فرد خود را با من به اشتراک گذاشتید، سپاسگزارم. قدردان هستم.

این نمونه‌های بازخورد مثبت نشان می‌دهند که کارکنانی که احساس قدردانی و احترام می‌کنند، بهره‌ورتر و با انگیزه‌تر هستند. این تعریف‌ها می‌تواند در ایجاد روحیه کارکنان، که برای یک محل کار موفق ضروری است، کمک کند.

ستایش

زمانی که یک کارمند به وظیفه ای دست می یابد یا به یک هدف تعیین شده می رسد باید تحسین شود.

به رسمیت شناختن

زمانی که یک کارمند در کار خود فراتر می رود، باید به رسمیت شناخته شود.

تمجید

از کارمندان باید برای هر کار خوب انجام شده، هر چند کوچک، تعریف وتمجید کرد.

بازخورد در مورد عملکرد کاری

کارفرمایان باید به طور منظم در مورد عملکرد کاری کارکنان خود بازخورد ارائه دهند و نقاط قوت و زمینه های بهبود را برجسته کنند.

تشویق

اشتیاق برای تشویق حیاتی است و کارکنان باید احساس کنند که از تلاش هایشان قدردانی می شود. این امر می تواند به شکل کلمات یا تشویق همکاران باشد.

بازخورد در مورد پیشرفت

کارفرمایان باید به طور مداوم بازخورد ارائه دهند تا پیشرفت کارمندان را پیگیری کنند و اطمینان حاصل کنند که طبق انتظار پیشرفت می کنند.

نکته پایانی

کارفرمایان نقش مهمی در شکل دادن به استعداد و کمک به رشد کلی کسب و کار دارند. آنها بازخورد ارائه می کنند و بازخورد در تکامل هر فردی حیاتی است. کارفرمایان با ارائه بازخورد به رشد و یادگیری کارکنان کمک می کنند و در نهایت به حرفه ای های بهتری تبدیل می شوند. همچنین، فقط مناسب است که آنها بازخورد و تحسین کارمندان خود را به گونه ای ارائه دهند که تأثیر مثبتی بر جای بگذارند.

کارکنان از بازخورد سازنده و مفید قدردانی می کنند، زیرا به آنها کمک می کند تا مهارت ها و دانش خود را بهبود بخشند. کارفرمایانی که به طور موثر بازخورد ارائه می کنند می توانند روابط خود را با کارمندان خود تقویت کرده و اعتماد و اعتبار ایجاد کنند. همه اینها به رشد و یادگیری کارکنان کمک می کند و رابطه کارفرما و کارمند را حفظ می کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button