۰۹۰۱۶۳۱۱۸۷۰

کوچینگ ثروت چیست؟

کوچینگ ثروت یک رویکرد چند وجهی و بسیار شخصی برای مدیریت ثروت است.که تنها بر نیازها، ارزش ها، نگرانی ها و اهداف مشتری تمرکز می کند. یکی از اهداف کوچینگ ثروت، تضمین آینده مالی افراد است. هدف آن این است که مشتری را در موقعیتی مالی قرار دهد که بتواند خواسته های خود را بدون نگرانی در مورد پول برآورده کند.

یک ضرب المثل چینی می گوید: «یک سفر هزار مایلی با یک قدم شروع می شود»

یکی از بخش های کوچینگ ثروت شامل آموزش افراد برای ثروتمند شدن (از نظر پول) است. هدف از این کار تضمین آینده مالی آنهاست. بخش دیگر و مهمتر شامل ایجاد رابطه آنها با پول است.

کوچ ثروت کیست؟

یک مربی ثروت مشتری را برای مدیریت و خلق ثروت راهنمایی می کند. چنین مربیانی به مشتریان کمک می کنند تا با کنترل منابع آینده مالی خود را تامین کنند. کوچ ثروت فقط با پول سروکار ندارد. مربی ثروت با جنبه عاطفی پول سر و کار دارد و تصمیمات مهم مربوط به پول را تسهیل می کند. یک مربی ثروت به مشتری کمک می کند تا پویایی عاطفی را با پول درک کند.

بسیاری از افرادی که برای برنامه ریزی مدیریت ثروت خود فاقد زمان و حساسیت هستند، یک کوچ ثروت استخدام می کنند. مشتری می تواند سوالات مختلفی داشته باشد.

یک مربی ثروت، مشتریان خود را برای دو چیز اصلی راهنمایی می کند:

  • ایجاد ثروت بیشتر
  • عاقلانه صرفه جویی در ثروت موجود

کوچ ثروت به شما کمک می کند تا قابلیت ها و توانایی خود را کاملا بشناسید . در تصمیمات بزرگ شما را راهنمایی می کنند و تمام آن چیزی را که برای موفقیت و کسب ثروت نیاز دارید، برای شما فراهم کرده و شما را در مسیر کسب موفقیت یاری می رساند.

او به مثابه یک دایره المعارف ثروت و مالی عمل کرده که هر زمان شما به آن نیاز داشته باشید می توانید به او رجوع کنید. کلیدی ترین عنصر در کوچینگ ثروت تغییر در مسیر حرکت است و یک کوچ با تجربه از شما می خواهد که نگرشتان را نسبت به مسائل مالی تغییر داده و به لایه های عمیق تر خود رجوع کنید.

مزایای کوچینگ ثروت

کوچینگ ثروت مفهومی است که قبل از وارد شدن به تخصص های کوچینگ، به تغییر بینش و نگرش افراد نسبت به پول و ثروت اطلاق می شود. این کلمه نوظهور سابقه زیادی در تخصص های کوچینگ ندارد و عملا با ثروت و درآمد سر و کار دارد. کوچینگ ثروت اساسا فرد را قدم به قدم به هدف مالی او نزدیک می کند. اصلی ترین محور در کوچینگ ثروت تغییر باورها و نگرش های افراد در خصوص پول، سرمایه و درآمد است.

کوچینگ ثروت به هر فردی کمک می کند تا دنیای درونشان را بهتر بشناسند، مقاصد اصلی خود را پیدا کنند و برای رسیدن به مقاصد و اهداف مالی خود که در ذهن خو دارند مسیری را تعیین کرده و به درستی برای آن برنامه ریزی کنند. در حقیقت با شناخت هر چه بیشتر خود، موانع را شناسایی کرده و آنها را از سر راه برخواهید داشت.

چه زمانی از کوچینگ ثروت کمک بگیریم؟

بدون داشتن ذهنیتی سالم درباره پول و ثروت نمی توان مسیر پیشرفت را طی کرد. به همین دلیل لازم است که در ابتدای کسب ثروت، شخص دیدگاه ها و باور های خود نسبت به پول و ثروت را اصلاح کرده و تغییر دهد و با داشتن یک برنامه منسجم و یکپارچه و شناخت مسیر و خودباوری در مسیر قدم بردارد.

تمامی خدمات در کوچینگ به آنچه شما در زندگی به دنبال آن هستید بستگی دارد و بهترین و موثرترین راه برای گذر در شرایط سخت و خودسازی آموزش و یادگیری است.
زمانی که شما در شرایط سخت قرار می گیرید تنها راه عبور این است که از درون خود را قوی کنید و این کار را کوچ برای شما انجام خواهد داد. جواب دادن به بسیاری از سوالات درونی مهمترین ارزیابی را به ما می دهد که بدانیم در کدام نقطه از زندگی ایستاده ایم و در این کلاف سردرگم زندگی، نقاط قوت ما چیست.

ابزار حرکت در مسیر اصلی کسب ثروت عبارتند از:

چارچوب ذهنی: ابتدا باید تغییر و تحولی در خصوص دیدگاه های فرد درباره مسائلی چون ثروت و پول ایجاد شود که این بخش مهمترین قسمت است. چرا که اگر ذهنیت سالمی در خصوص ثروت در فرد وجود نداشته باشد، فرد به صورت مدام در حال درجا زدن است. در این بخش فرد به صورت کامل ذهیت پیشین خود در خصوص ثروت را ارزیابی کرده و برای اصلاح رویکرد خود به تفکر و روش های عملی روی می آورد.

اقدامات عملی در کوچینگ ثروت: در ابتدا باید فعالیت های ضروری را شناسایی کرده و آن را به تعویق نیندازیم. باور داشته باشیم که در حین سفر برای رسیدن به هدفمان بهترین خودمان را کشف کرده و به مرور با تجربه تر رفتار خواهیم کرد. همه افراد می دانند عمل کردن به برنامه ریزی و آنچه در دستور کار قرار گرفته است در ابتدا بسیار سخت و جانکاه به نظر می رسد اما با برداشتن قدم اول می توان به ادامه مسیر و تعهد به برنامه مدون خود امیدوار بود.

برنامه کاری در کوچینگ ثروت: برای بالا بردن راندمان و بهره وری فردی هر فرد باید یک برنامه مشخص و مدون داشته باشد و با استفاده از آن هزینه ها و استرس را کاهش داده و درآمد را به صورت همزمان افزایش دهد. بدون برنامه کاری، هر فرد از ادامه مسیر خود ناآگاه است و به ناچار دست به آزمون و خطا خواهد زد که ممکن است ضررهای زمانی و مالی بسیاری را به همراه داشته باشد. همچنین داشتن برنامه کاری باعث می شود که در هر نقطه به مسیر طی شده و فعالیت های انجام شده نگاهی کرد و خود را ارزیابی کرد.

حمایت در کوچینگ ثروت: بدون پشتیبانی و حمایت، رسیدن به اهداف بسیار مشکل و چه بسا غیر ممکن باشد. از این رو باید منایع حمایتی خود را بشناسیم و از آنها بهترین استفاده را ببریم.

 

مرکز بیزینس کوچینگ رابین به کسب و کارهای سنتی و نوپا کمک می کند که تعییر چشمگیری در رشد و توسعه خود داشته باشند

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button